Fonákja és színeBotránykampányra számít Horn Gyula - mi is, csak egy kicsit másképp 2001. október 30-án Horn Gyula Heves megyében járt. Látogatásáról beszámolt az MTI és a stop! internet újság.E beszámoló mintha a Fonákja és színe sorozatunk számára készült volna.
Horn Gyula szerint olyan botránykampány fogja megelőzni a 2002-es parlamenti választásokat, amelynek negatív stílusa felül fogja múlni az 1994-es és az 1998-as kampányok hangnemét. A volt miniszterelnök úgy vélekedett, hogy a kampány már elkezdődött, ő maga is ennek jegyében érkezett Heves megyébe. - Már most látható - vélekedett -, hogy ellenfeleik a rágalmak sorozatát fogják megfogalmazni az MSZP-vel szemben. Pártja azonban ennek ellenére sem él ezzel a nemtelen eszközzel, nem kívánja felvenni a jobboldali pártok stílusát, csak tényekre épülő kritikát kívánnak megfogalmazni - szögezte le Horn Gyula. Kérem döntsék el a tisztelt olvasók, mennyiben felel meg ennek a fennkölt ex-pártelnöki nyilatkozatnak az, amit a simamodorú diplomata Kovács művel.Nekünk nem sikerült ebben a legutóbbi Kovács beszédben a tényekre épülő kritikát felismerni. Inkább azt a gyakori módszert alkalmazta, hogy politikai ellenfeleinek indítékairól tesz ellőizhetetlen kijelentéseket. Ezt valójában rágalmazásnak hívják.
Horn elmondta, hogy országjárása során szerzett tapasztalatai szerint kormányváltó hangulat uralkodik a társadalomban. Úgy látszik viszont, hogy a közvélemény kutatók nem képesek azzal a társadalommal találkozni, amelyet Horn tapasztalt országjárása során.Ennek a kormány által előidézett "demokratikus deficiten", vagyis a demokratikus intézményrendszer működésének korlátozásán túl az az oka, hogy nem érvényesül a társadalmi igazságosság, a kormány nem érvényesíti azt az európai követelményt, mely szerint a gazdasági növekedéssel arányosan kell javulniuk az életkörülményeknek - fogalmazott a baloldali politikus. A települések is ki vannak szolgáltatva pénzügyileg a kormánynak, amely ezzel visszaél - fűzte hozzá. Az MSZP kormányra kerülése esetén visszaállítja azt a megosztást, amely szerint a személyi jövedelemadó 40 százaléka az önkormányzatokat illeti meg, a jelenlegi 5 százalékkal szemben - közölte Horn Gyula. Az Orbán kormány valóban megváltoztatta az önkormányzatok pénzellátásának rendszerét. Éppen a Horn által hiányolt társadalmi igazságosság követelte meg, hogy azok a települések is hozzá jussanak az állami adóbevételekhez, amelyek lakossága között személyi jövedelemadót fizető polgár nincs, mert a népesség vagy nyugdíjas, vagy munkanélküli, vagy gyermek. Ha visszaállna a 40 százalékos helybenmaradási arány, a gazdag települések tovább gazdagodnának, a hátrányos helyzetűek pedig végképp lemaradnának.Kérdésre válaszolva nyilvánított véleményt az ügyészség Schlecht Csaba elleni nyomozást megszűntető határozatáról. "Fel vagyok háborodva, úgy néz ki, hogy az urak már a látszatra sem adnak; ez egy botránykrónika, ami rájuk fog visszaütni" - mondta. Horn itt átvette a szabaddemokraták szövegét, s ő sem képes elismerni, hogy hamis váddal próbálkoztak.Megítélése szerint - közölte egy másik kérdés nyomán - a Fidesznek A jövő elkezdődött című vitairata annyira semmibe veszi mások véleményét és olyannyira törekszik rákényszeríteni az emberekre egyfajta felfogást, hogy az a "MIÉP-nek is a javára válna". Ma már minden kedves érdeklődőnek módja van olvasni ezt a vitairatot, letölthető a Fidesz honlapjáról. Itt csak annyit jegyzünk meg: nehezen érthető, hogy egy vitairat miként kényszerít bárkit bármire.
Vissza a kezdőlapra