2004. szeptember 29. szerda 20:42

 

Bátor kormányzás

 

 

Gyurcsány Ferenc bátor és őszinte kormányzást ígér. Régi tapasztalatunk, hogy jó esetben az ellenkezője igaz annak, amit a szocialisták mondanak. Most is ez a helyzet. Gyurcsány bátorságot hirdet és gyáván cselekszik. Ha bátor lenne, nem titkolná, kik lesznek kormányának tagjai.  

 

A magyar alkotmányosság történetében példátlan az amit Gyucsány Ferenc elkövetni készül, miszerint a kormányprogramról és a miniszterelnök személyéről történő szavazást megelőzően titkolja kik lesznek a leendő miniszterek. Csak a kormányprogramról történő szavazást követő napon a bizottsági meghallgatások előtt csupán fél órával kívánja bejelenteni miniszterei nevét.

A józan ész és a tisztesség azt kívánja, hogy mielőtt az országgyűlés szavaz a kormányprogramról, legyen lehetősége megtudni Gyurcsány Ferenc kikkel kívánja megvalósítani ezt a programot. Egy kormányprogram végrehajtásához személyi garanciákra van szükség.  A jelenlegi miniszterek alkalmatlanok erre:

  • A földművelésügyi tárca vezetését az MSZP részéről is kritika érte.
  • Juhász Ferenc vezette tárca tevékenységéről az ÁSZ megállapította, hogy a beszerzéseik 2/3-a szabálytalanul zajlott le.
  • Kovács Kálmán alkalmatlanságát mi sem bizonyítja jobban, mint a „kakaóbiztos” számítógépek ügye.
  • Csillag István és Magyar Bálint személye sem alkalmas egy komoly kormányprogram megvalósítására.

 

Nagy baj, ha Gyurcsány Ferenc még nem tudja kik lesznek a kormánya tagjai. Ha viszont tudja, akkor miért titkolózik? Lehet attól fél, hogy azok a jelenlegi miniszterek, akik az új kormánynak nem lesznek tagjai nemmel szavaznának a kormányprogramra és Gyurcsány Ferencre.

 

Bátorság kellene ahhoz is, hogy szembe nézzen saját múltjával. Gyurcsány Ferenc a kilencvenes évek elején gazdagodott meg, épp akkor, amikor az ország lakóinak többsége elszegényedett. E meggazdagodás részleteit meglehetős homály övezi. Az állampolgároknak – akik nem adtak felhatalmazást Gyurcsány Ferencnek a kormányalakításra – joguk van tudni, hogy ki is az valójában, akiről a megkérdezésük nélkül szavaz az országgyűlés.

 

Gyurcsány Ferencnek még a kormányprogramról történő szavazás előtt nyilvánosságra kellene hoznia minden olyan szerződést, amit az állammal kötött.

A balatonöszödi villa szerződéseit, azokat a privatizációs szerződéseket, amelyekkel induló vagyonát szerezte és a Magyar Villamos Művekkel kötött szerződést.

 

 

 

Vissza a kezdőlapra