2005. augusztus 10. szerda 17:13

 

Rossz hírek

 

Mondják, hogy a régi időkben a rossz hír hozóját akár le is döfték. A lefejezés, a dárdával átszúrás vagy más hasonlók már eltűntek a gyakorlatból, de a hírek "rosszasága" ma is ellenérzéseket kelt, különösen kormánykörökben. A politikai csatározások rendszeres eleme, hogy a kormány megpróbálja indokolatlan borúlátással, a rosszkedv tudatos terjesztésével, a jó eredmények elkendőzésével vádolni az ellenzéket. Lásd legutóbb Gyurcsány Ferenc gyerekes számháborúsdiát.

Nem kívánok bemenne ebbe a csapdába. Nem tálalom a rossz híreket, illetve nem hozom azokat, csak megmutatom, mit ír egy ellenzékiséggel még soha nem vádolt internetes lap, az index.hu

Pazarlóbban nemigen épülhetne autópálya ¤ Aki elolvassa a cikket, bizony rá jön: kár volt a kormánynak sikerpropagandát kifejtenie autópálya ügyben.
Több adó, több papírmunka ¤ A folyton adócsökkentésről beszélő kormányzat munkáját tettei alapján érdemes megítélni.
A magyar tanárok fizetése a legalacsonyabb ¤ Ez a hír aligha újság, de ritkán mondják ki ilyen élesen.
Budapest alig olcsóbb, mint New York ¤ A cikkből kiderül, hogy a vizsgált 131 város közül Budapest a 75. helyen van. Ez akár jó hír is lehetne, de a cím fogalmazása egyértelműen a rossz hír kategóriába helyezi.

Összefoglalva: ha a kormány neheztel a rossz hangulatot terjesztőkre, akkor nem elsősorban az ellenzékre kell támadjon, hanem részben változtatnia kellene a negatív jelenségeken, részben az újságírókat kellene felelőssé tennie. Ez utóbbit épeszű politikus nem szokta tenni, az előbbire viszont nincs kormánynak sem szándéka, sem képessége.

 

Surján László

Vissza a kezdőlapra