2005. július 31. vasárnap 22:21

 

Aracs-Főnix Díj Orbán Viktornak

 

Aracs-Főnix Díj

Az Aracs Társadalmi Szervezet dr. Benák József egyetemi tanár, Bicskei Zoltán grafikusművész, filmrendező, Csorba Béla költő, néprajzkutató, publicista, dr. Gubás Jenő nyugalmazott főorvos, az Aracs Társadalmi Szervezet elnöke, Hajnal Jenő magiszter, bizottsági elnök, dr. Ribár Béla akadémikus és dr. Szöllősy Vágó László nyugalmazott újságíró, pedagógus összetételű Aracs-díjat odaítélő bizottsága az idén negyedszer kiosztásra kerülő Aracs-Főnix Díjat, amely Kalmár Ferenc szabadkai szobrászművész kisplasztikájából és Gyurkovics Hunor festőművész készítette díszoklevélből áll Orbán Viktor, volt miniszterelnöknek ítélték oda.

Aracs Díj

A nyolcadszor kiosztásra kerülő Aracs Díjat, amely Szervátiusz Tibor kisplasztikájából, Boros György készítette díszoklevélből és pénzjutalomból áll msgr. Huzsvár László nagybecskereki megyés püspök és mgr. Bodor Anikó zentai népzenekutató kapja.

Aracs Érem

Az idén hetedszer kiosztásra kerülő Aracs Érmet, amely Kutas Ágnes budapesti szobrászművész műve, s amelyet az ugyancsak Boros György által készített díszoklevél és pénzjutalom egészít ki, pedig Balassa Julianna pancsovai nyugalmazott matematikatanárnak, tévészerkesztőnek, Papp Ferenc újvidéki közéleti személyiségnek és Siflis Zoltán szabadkai filmrendezőnek, közéleti személyiségnek ítélte oda.

A bizottság véleménye szerint minden kitüntetett a hivatása mellett a délvidéki és az egyetemes magyar közéletnek, a nemzeti művelődésnek és oktatásnak olyan jellegzetes, hatékony személyisége, akit számon tart a közvélemény, és nem feled majd a jövő sem.

A kitüntetettek szeptember 16-án, pénteken este 6 órakor a szabadkai Városháza dísztermében (Szabadság tér 1.) ünnepélyes keretek között veszik át az Aracs Társadalmi Szervezetnek e rangos díját, amely nevében a Délvidék legnagyobb, legszebb és legtitokzatosabb középkori alkotásának, az egyetemes magyarság kultúrájába szervesen beilleszkedő, párját ritkító építészeti műremeknek, az aracsi Pusztatemplomnak az emlékét idézi, amely romosságában is - mint a bánsági tájból kiszakadó felkiáltójel - múltunk, anyagi és szellemi kincseink, valamint önismeretünk jelképe, a költő szavával maga a „rommá sűrűsödött csönd”.

forrás: vajdasag.ma .

Vissza a kezdőlapra