A HÉTKÖZNAPI ÉLET
ÉS AZ ÜNNEPEK VISSZAFOGLALÁSA
Ajánlások a polgári köröknek
XV. rész
III. Hogyan tovább?
- Jelen füzetben felsoroltunk 14 fejezetben összesen több, mint 130 konkrét feladatot, témakört. A polgári körök szolgáltatóházában meg kellene teremteni a témafelelősök rendszerét. Gyűjteni kellene minden témában a kezdeményezéseket, a konkrét életmegnyilvánulásokat, megkeresések esetén nyújtsunk segítséget az egyes feladatokkal, programpontokkal kapcsolatban.
- Ehhez egy biztos – társadalomtudósokból, közgazdászokból, pedagógusokból, orvosokból, lelkipásztorokból, művészekből álló – szellemi hátteret kell kiépíteni. Ez a bázis adott témakörökben az aktuálisan felmerülő kérdéseket meg is válaszolja, kiadványok szerkesztését segíti, bibliográfiát készít stb.
- Ezt szolgálhatja egy “belső” - állandóan bővülő - irodalmi, történelmi, közgazdasági, szociológiai szöveggyűjtemény szerkesztése az egyes témakörökben, továbbá egy bibliográfia szerkesztése, könyvajánlások, források összegyűjtése.
- Félévente össze kellene állítani előre egy-egy adott nagyobb körzet polgári köreinek a programjaiból álló programfüzetet. Tudjunk egymásról, kezdjük el legalább ezen a szinten az információáramlást, majd ezt építsük tovább az egész országra kiterjedően.
- Fontos lenne, hogy az egyes alakuló körök megfogalmazzák az igényeiket és a kínálatukat is – miben éreznek hiányt, mit tudnak kínálni a többieknek? Legyen “piaca” az álmoknak és a vágyaknak, törjünk ki a megszokott kerékvágásból!
- A jelen írást vitaalapnak szánjuk. Az egyes fejezeteket, feladatokat és programpontokat tetszés szerint lehet bővíteni, ezeket tovább lehet és kell érlelni, gondolni, apróbb lépésekre bontani, hogy az itt leírtak ne csupán programok és feladatok legyenek, hanem szerves életté váljanak.